Top Naujienos
Pradžia »

Top Naujienos

Top Naujienos

Pagėgių savivaldybės Vilkyškių miške augančią unikalią daugiakamienėę Raganų eglę jau gali pasiekti neįgalieji. Šilutės miškų urėdiją šį projektą baigė įgyvendinti baigiantis 2016-iesiems. Naujojo lentomis grįsto tako ilgis – 150 metrų, plotis – 1,5 metro. Tako kraštuose įrengti specialūs mediniai borteliai, saugantys, kad neįgaliųjų vežimėliai nenuslystų nuo šiek tiek virš žemės paviršiaus ant betoninių stulpelių pakelto tako. Šis takas sujungtas su 2013 metais pastatytu mediniu tilteliu per užpelkėjusią vietą ir suteikia galimybę neįgaliesiems nuvažiuoti savo vežimėliais iki apžvalgos aikštelės, iš kurios
Xiaomi M365 Elektrinis Paspirtukas iš Kinijos apžvalga Pigi Tesla Model 3 bus elektrinio trasporto ateitis… Nope, sako kinai, važinėkit ant elektros šiandien! Aš su Xiaomi M365 elektriniu …
Nuo antradienio socialinis tinklas „Facebook“ pradeda bandomuoju režimu siūlyti naują paslaugą – saugiai susigrąžinti prieigą prie programavimo projektų saugyklos „GitHub“ net ir užmiršus slaptažodį. Prieigos susigrąžinimas trunka tik kelias sekundes ir tam tereikia kelių pelės paspaudimų saugiose HTTPS protokolu veikiančiose svetainėse, rašo arstechnica.com. Skaitykite daugiau...
Šiandien Vilniaus savivaldybė dar kartą kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, pateikdama teisėsaugai papildomų duomenų dėl Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos vadovės – direktorės Danutės Kazakevičienės – galimai padarytos nusikalstamos veikos.
Ra­šy­ti apie Vi­lių Pu­ro­ną – žmo­gų ša­ko­tą, žmo­gų vul­ka­ną, tik­rai ne an­ge­lą, ra­šy­ti jo 70-me­čio pro­ga – už­duo­tis la­bai sun­ki. Kaip šal­ti­niai ir upokš­niai su­te­ka į pla­tes­nę va­gą, taip ir Vi­liaus pro­fe­si­nė veik­la, po­mė­giai, ini­cia­ty­vos, kū­ry­ba, ko­vos su rea­lio­mis ar įsi­vaiz­duo­ja­mo­mis šmėk­lo­mis šio žmo­gaus po­rtre­tui su­tei­kia įvai­riau­sių spal­vų ir at­spal­vių, ku­riuos iš­ta­py­ti pa­jėg­tų tik ta­len­tin­gas dai­li­nin­kas. Šiau­liuo­se V.Pu­ro­nas gy­ve­na ir dir­ba dau­giau kaip ke­tu­ris de­šimt­me­čius. Ta­po ir mies­to kū­rė­ju, ir jo sa­vas­ti­mi.
Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bė ne­ran­da išė­ji­mo iš po­li­ti­nės kri­zės. Va­kar vy­ku­sia­me Ta­ry­bos po­sė­dy­je neiš­rink­tas nei me­ro pa­va­duo­to­jas, nei Ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius. Po­sė­džio pra­džio­je Vy­riau­sy­bės at­sto­vė Šiau­lių ap­skri­ty­je As­ta Ja­siū­nie­nė įspė­jo: skam­ba tie­sio­gi­nio val­dy­mo įve­di­mo var­pai.
Per­nai 60 me­tų ju­bi­lie­jų at­šven­tu­si bend­ro­vė „Bus­tu­ras“ spar­čiais žings­niais žen­gia pir­myn ge­rin­da­ma są­ly­gas ir dar­buo­to­jams, ir ke­lei­viams, mo­der­ni­zuo­da­ma įmo­nę, at­nau­jin­da­ma au­to­bu­sų par­ką. Apie po­ky­čius ir atei­ties pla­nus kal­ba­mės su bend­ro­vės nau­juo­ju ge­ne­ra­li­niu di­rek­to­riu­mi Vai­du Sei­rac­ku, įmo­nei pra­dė­ju­siu va­do­vau­ti praei­tų me­tų rug­sė­jį.
Naujiena Suimtas bankroto administratorius pirma pasirode AINA - Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra. Panevėžio apygardos prokuratūroje atliekant ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, nusikalstamo bankroto bei kitų galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, šiandien buvo kreiptasi į teismą dėl suėmimo skyrimo vienam įtariamajam – panevėžiečiui bankroto administratoriui J. G. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas kilus įtarimams, kad vienos Panevėžyje registruotos uždarosios akcinės bendrovės vadovas galėjo tyčia inicijuoti jos bankrotą, norėdamas išvengti turtinės prievolės – grąžinti kreditoriams bendrovės pasiimtas paskolas (beveik 200 tūkst. eurų). Įtariama, kad galimai neteisėtą minėtos bendrovės bankrotą įvykdyti galėjo padėti panevėžietis bankroto administratorius J. G., siekdamas materialinės naudos. Ikiteisminį tyrimą, kurį atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Panevėžio skyriaus pareigūnai, kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Vasario 8 dieną įtariamasis J. G. buvo sulaikytas. Jam pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Šioje byloje įtarimai yra pareikšti dar dviem asmenims, jiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis prokuroras vasario 9 dieną kreipėsi į Panevėžio miesto apylinkės teismą, prašydamas skirti įtariamajam J. G. suėmimą 15 parų. Teismas šį prokuroro prašymą patenkino. Naujiena Suimtas bankroto administratorius pirma pasirode AINA - Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra.
Va­kar Res­pub­li­ki­nė­je Šiau­lių li­go­ni­nė­je lan­kė­si svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nist­ras pro­fe­so­rius Au­re­li­jus Ve­ry­ga. Vi­zi­to tiks­las – su­si­pa­žin­ti su li­go­ni­nės veik­la, jos būk­le. Pa­sak mi­nist­ro, pro­ble­mos ša­lies li­go­ni­nė­se yra pa­na­šios: spe­cia­lis­tų trū­ku­mas, ne­pa­kan­ka­mi at­ly­gi­ni­mai, inf­rast­ruk­tū­ros ir įran­gos trū­ku­mas.
Praėjusiais metais Seime buvo surengta konferencija „Kaip mums išlikti? Ar įmanomas nacionalinis susitarimas, kad Lietuva neišsivaikščiotų?“. Jos organizatoriai – Seimo Migracijos komisija, Lietuvos mokslų akademija ir nevyria [...]
Visuomenės informavimas apie numatomą Lukiškių gatvės nuo Vasario 16-osios g. iki J. Tumo Vaižganto g., Vilniuje, projektavimą
ORGANIZUOJAMA ATRANKA MIESTO ŪKIO DEPARTAMENTO MIESTO TVARKYMO SKYRIAUS VYRIAUSIOJO SPECIALISTO (A LYGIS 10 KATEGORIJA) PAKAITINIO VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGOMS EITI (KONKURSO ORGANIZAVIMO LAIKOTARPIUI)
KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA SKELBIA KONKURSĄ Į DOKUMENTŲ VALDYMO SKYRIAUS VYRIAUSIOJO SPECIALISTO (KARJEROS VALSTYBĖS TARNAUTOJO) PAREIGAS (A LYGIS 8 KATEGORIJA)
  Julita Varanauskienė „Sodros“ vyriausioji patarėja Komentaras žiniasklaidai Visuomenės nuomonės tyrimas, atliktas pernai gegužę, rodė, kad du trečdaliai gyventojų dalyvautų socialinio draudimo sistemoje, net jei tai būtų ir neprivaloma. O pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje pasipylė gausūs, tačiau argumentų stokojantys ir tiesos neatitinkantys pasmerkiamieji žodžiai mūsų socialinio draudimo sistemai. Tačiau panašu, kad tiesiog mėgaujamasi, kas sugalvos ... The post Ar pelnytai skrieja akmenys į „Sodrą“? appeared first on kvitrina.lt · Prienų ir Birštono naujienų portalas.
kvitrina.com Balandžio 28 d. Stakliškių „Guostos“ krepšininkai žaidė antrąsias RKL „B“ diviziono mažojo finalo serijos iki dviejų pergalių rungtynes su Radviliškio komanda. Primename, jo pirmosiose serijos rungtynėse „Guosta“ pralaimėjo, todėl šis mačas buvo labai svarbus, jei komanda norėjo dar pakovoti dėl bronzos apdovanojimų. Deja, rungtynės prasidėjo nelabai linksma gaida, ir Stakliškių krepšininkai po pirmojo kėlinio ... The post „Guosta“ sunkiai, bet įveikė svečius iš Radviliškio ir pratęsė kovą dėl bronzos appeared first on kvitrina.lt · Prienų ir Birštono naujienų portalas.
Į pareigūnus kreipėsi dvi nukentėjusios moterys, kurioms ilgapirščiai ištraukė pinigines iš rankinių ir vienas vyras – visi jie neteko nuo 60 iki 300 eurų. Piniginių su dokumentais ir grynais pinigais nukentėję asmenys pasigedo Vytauto ir Basanavičiaus g., Palangoje, netoli katalikų bažnyčios. Ilgapirščiai veikė pagal atidirbtą schemą – jie pasilikdavo grynus pinigus, o piniginių stengėsi atsikratyti, vieną iš piniginių policininkai aptiko Vytauto g. esančiame šiukšlių konteineryje.  
Vieneri metai su užstato sistema: grąžinta 455 milijonai pakuočių Pernai vasarį pradėjusi veikti užstato sistema buvo itin sėkminga. Viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) duomenimis, per metus šalies gyventojai į ją grąžino per 455 milijonus vienkartinių gėrimų pakuočių. Tai sudaro beveik 18 tūkstančių tonų atliekų – tiek, kiek vidutiniškai sveria 9000 lengvųjų automobilių.
Straipsnis buvo išspausdintas  vasario 22 d. laikraščio „Širvis“ 8-ame šių metų numeryje. Vasario 15-osios popietę į Kernavės archeologijos muziejų traukė žmonės. Įvykis neeilinis: atidaroma paroda, skirta Juozui Šiaučiūnui – mokytojui, šviesuoliui, kraštotyrininkui, muziejaus įkūrėjui. Besirenkančius svečius, J. Šiaučiūno šeimos narius liaudies dainomis pasitiko Širvintų kultūros centro Kernavės filialo folklorinio ansamblio „Medgrinda“ merginos. Įžanginiu žodžiu renginį pradėjo muziejaus ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Jonas Vitkūnas, pabrėžęs, kad istorinės atminties išsaugojimas – geriausia dovana valstybės šimtmečiui. Jis papasakojo apie Juozo Šiaučiūno asmenybę, jo darbą ir visuomeninę veiklą. Jis pabrėžė, kad tarpukario Lietuvos dvidešimtmetis sugrąžino Kernavę prie lietuvybės šaknų. Žinoma, čia nemažas ir J. Šiaučiūno, Kernavės pradinės mokyklos vedėjo, nuopelnas. Darbo sąlygos nebuvo lengvos – tik pusė mokinių buvo lietuviai. Šalia pagrindinio darbo mokytojas daug laiko skyrė visuomeninei veiklai. Jo rūpesčiu 1929–1930 metais buvo įkurtas krašto muziejus, pašto agentūra, meteorologijos stotis, vaikų darželis, amatų klasė. Už nuopelnus Lietuvai J. Šiaučiūnas ne kartą apdovanotas. 1941 m. mokytojas buvo suimtas ir išvežtas į Krasnojarsko pataisos darbų lagerį. Nuteistas dešimčiai metų. Po dvejų metų, 1943 m. spalio 17 d. jis žuvo taigoje užvirtus medžiui. Kernavės muziejaus kūrėjo vardas ilgiems metams buvo užmirštas ir tik 1988 m. pirmą kartą paminėtas vienu sakiniu knygoje. Apie parodos rengimą papasakojo [...]
V. Valaikė ir I. Tulabienė. Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos nuotr.Muzikinis skambutis šiandieninėje mokykloje ne naujiena. Bet toks, kuris skambėtų liaudies dainų atlikėjos Veronikos Povilionienės atliekama daina, Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje nuskambėjo pirmą kartą.   Vos peržengus mokyklos durų slenkstį, balandžio 28 d. visus pasitiko dailės mokytojų Ingos Rankelienės ir Dangos Straukienės kartu su 5 klasių mokiniais piešti tautiniai kostiumai. Taip Nacionalinė bibliotekų savaitė „Krante“…
Šį kartą „Pamario“ fotogalerijos viešnios – Rasita Liulienė iš Piktupėnų (fotografijos) ir tauragiškė Daiva Genienė (žodžiai). Viskas taip efemeriška: tai balta, tai, žiūrėk, jau pavasaris (nors ir lapkritis). Ir kelia naivią galvelę į saulę koks apsisapnavęs gėlės žiedas, ir vaikiškai nustemba, šalnos pakąstas. Viskas taip arti ir kartu taip tolima. Netgi tiesūs geležinkeliai ar netikėti kelio vingiai. Jie kaip žmonės – vieni susitinka, kiti prasilenkia. Laikinai arba amžinai. Išsiilgę vieni kitų arba net nepastebintys. Sujungiantys arba išskiriantys. Kviečiantys arba išlydintys.
Lietuvos veislinių triušių asociacija Šilutėje surengė trečią tarptautinę triušių parodą, kuri sulaukė didelio susidomėjimo. Nuo pat ryto vaikai grožėjosi įvairių veislių triušiais, glostė juos, o tėveliai sužinojo, kaip juos auginti, galėjo įsigyti šių gyvūnėlių ir su jais susijusių produktų. Lietuvos veislinių triušių asociacijos nariai pasistengė, kad kuo daugiau šilutiškių sužinotų apie šią parodą. Apie tai buvo informuota žiniasklaidoje, mieste pastatytuose stenduose. Parodos atidaryme dalyvavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, o triušių savininkams įvairius prizus teikė Kaimo reikalų skyriaus vedėjas
Šiauliuose įvyko Lietuvos rajonų vaikų (gim. 2003 m. ir jaunesni) lengvosios atletikos taurės varžybos. Pagėgių savivaldybės garbę gynė jaunieji sportininkai iš Pagėgių meno ir sporto mokyklos, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos. Savivaldybės komandą į varžybas lydėjo Pagėgių meno ir sporto mokyklos lengvosios atletikos trenerė Alvyra Jankantienė. Mokytojo Antanao Musvydo auklėtinė natkiškietė Augustė Baužaitė jau ne vienerius metus džiugina šauniais rezultatais respublikinėse varžybose, šį kartą ji buvo nepralenkaima – į tolį nušoko 4,85 m ir iškovojo
Lapkričio pabaigoje Salos etnokultūros ir informacijos centre tradiciškai prasidėjo adventinė mugė. Ji veiks iki pat šv. Kalėdų. Apsilankę minėtame centre galite rasti advento vainikų, paveikslų, suvenyrų, papuošalų, atvirukų, kepinių ir kitų rankų darbo dovanėlių.  Spektaklio premjera Pirmadienį dramos kolektyvas „Keltas“ (vadovas Petras Stankus) parodė spektaklį pagal Hermano Zudermano apysaką „Jonas ir Erdmė. Nauja pradžia.“ Gal ilgėjantys rudens vakarai prailgo, o gal, kad prasidėjo adventinės rimties metas ir tą dieną žemę pabalino retas Pamario svečias baltas sniegas, Salos etnokultūros ir informacijos
Pareigūnai taip pat tikrino krovinių gabenimo teisėtumą. Iš viso buvo patikrinta apie 60 autotransporto priemonių. Reido metu nustatytas vienas vairuotojas, kuris vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus, tačiau jo girtumas neviršijo leistinos normos. Taip pat buvo sustabdytas automobilis "Audi", kuriuo važiavo keturi asmenys. Vienas iš jų buvo ieškomas policijos už administracinės teisenos pažeidimą ir vengė atlikti paskirtą 25 parų bausmę.
Jonavos policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės iš buto. Nusikaltimą vagys įvykdė naktį, šeimininkui miegant. Kaip pranešė policija, balandžio 1 d. apie 21 val. 30 min. Chemikų g. gyventojas (gim.1969 m.) pamiršęs užrakinti savo buto duris, kitą dieną, apie 8.00 val. pastebėjo, kad iš buto pavogtas jam priklausantis nešiojamasi kompiuteris ir mobiliojo ryšio telefonas. Padaryta 650 eurų žala. Pareigūnų teigimu, vyras buvo namuose – pamiršęs užrakinti duris jis nuėjo miegoti.  Aktualijos
Sausio 6-ąją buvo minimos 141-osios Martyno Liudviko Rėzos gimimo metinės.
Naujo tyrimo duomenimis, pasaulyje didžiausi ir vertingiausi deimantai turėtų rastis skysto metalo kišenėse, sunkiai pasiekiamose Žemės gelmėse, rašo livescience.com. Skaitykite daugiau...
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia į 2017 m. sausio mėnesio renginius.